Maabir

YENİLENEBİLİR ENERJİ TALEPLERİ

Yenilenebilir Enerji Talepleri Hakkında

Yenilenebilir enerji kaynağını tanımlayacak olursak, enerji kaynağından alınan enerjiye eşit oranda veya kaynağın tükenme hızından daha çabuk bir şekilde kendini yenileyebilen enerji türüdür diyebiliriz.

Bir örnekle anlatmak gerekirse güneşten elde edilen enerjiyle çalışan bir teknoloji, bu enerjiyi tüketir; fakat tüketilen enerji güneşten elde edilen toplam enerjinin yanında çok az kalır. En genel yenilenebilir enerji, güneşten gelendir. Bazı formlar güneş enerjisini ve rüzgâr enerjisini depolar.

Yenilenebilir enerjinin tesisler, hayvanlar ve insanlar tarafından tamamen tüketilmesi pek olası değildir. Bu nedenle yenilenebilir enerji talepleri artış halindedir.

Yenilenebilir enerji taleplerinin çoğunlukta olmasının nedenleri arasında fosil yakıtların çok uzun bir zaman çizelgesi göz önüne alındığında teorik olarak yenilenebilirken istismar edilerek kullanılması sonucu yakın gelecekte tamamen tükenme tehlikesi içinde olması gösterilebilir. Yenilenebilir enerji aşağıdaki sebepler nedeniyle de önemlidir:

  • Bir ülkenin kalkınması için en önemli madde enerjidir. Bu yüzden yenilenebilir enerji kaynakları kritik bir önem taşımaktadır.
  • Yerli kaynakların geliştirilmesinde büyük öneme sahiptir.
  • Dışa bağımlılığı azalttığı için önemlidir.
  • Uluslararası anlaşmalara uyum sağladığı için önemlidir.
  • Yeni iş istihdamı sağlar ve işsizliği azaltır.
  • Elektrik götürmenin zor olduğu coğrafi bölgelerde elektriğin kullanılmasını sağladığı için önemlidir.

Dünyada ve ülkemizde yenilenebilir enerjiden faydalanmak hususunda her açıdan çalışmalar yapılmaktadır. Yenilenebilir enerjiyle elde edilecek kâr, ülkelerin ekonomisini de oldukça etkilemektedir. Kapsamlı ve sistemli bir şekilde ilerleyen bu çalışmalarla birlikte yenilenebilir enerji talepleri de sürekli bir artış halindedir.

Enerji alanında çalışan firmalar, yenilenebilir enerji talepleri konusunda hizmet vermektedir. Bu talepleri karşılama aşamasında titizlikle çalışan firmalar ve yenilenebilir enerji talebinde bulunan kişilerin karşılıklı güven oluşturması gerekmektedir. Birlikte çalışılan bu projelerde güven, iş hukuku ve iş ahlakı bakımından önemlidir.

Bu aşamada 18 yıllık tecrübesiyle enerji ticaret platformu Maabir, yapılan karşılıklı iş birliklerinde size gerekli çalışma ortamı ve güveni sağlamaktadır. Yapılan iş birliklerinde talep doğrultusunda ve ihtiyaç halinde alanında uzmanlaşmış çalışanlarımız tarafından eğitim olanağı da sunulmaktadır.

Dünyanın ilk uluslararası enerji ticaret platformu Maabir ile çalışmak isterseniz buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Daha ayrıntılı bilgi almak için telefon veya e-posta aracılığı ile iletişim kurabilirsiniz.