Maabir

RÜZGAR ENERJİSİ FİRMALARI

Rüzgâr Enerjisi Firmaları Hakkında

Rüzgâr enerjisi; rüzgârı oluşturan hava akımı ile meydana gelen kinetik enerji olarak bilinmektedir. Rüzgârda yaşanan hareketlilik öncelikle mekanik enerjiye ve daha sonra elektrik enerjisine dönüşmektedir.

Rüzgâr enerjisi, özel olarak farklı noktalara konumlandırılan sistemler üzerinden bu şekilde elde edilir. Enerji güvenliğini sağlayarak hava kirliliğini oldukça düşük bir seviyeye indirir. Asla tükenmeyecek bir enerji kaynağıdır. İklim değişikliğine karşı önemli bir potansiyel oluştururken, maliyetleri de aşağıya çeker.

Rüzgâr santrali çalışırken arazide tarım yapılmasını ve ağaçlandırmayı engellemediğinden hem ekonomiye hem de ormanların korunmasına katkı sağlar. Santraller ömürlerini doldurduklarında santralin bulunduğu alan eski haline kolayca gelebilmektedir ve sökülen türbinlerin hurda değeri söküm masraflarını karşılayacağı için söküm maliyeti yoktur.

Rüzgâr potansiyeli bakımından iyi olan bölgelerde rüzgâr enerji santralleri kurulmaktadır. Yakıt ithalatının önlenmesinin yanı sıra çok çabuk şekilde kurulması da bir başka avantajıdır. Ege ve Marmara bölgeleri en çok rüzgâr enerji santrallerinin kurulduğu bölgelerin başında gelmektedir.

Rüzgâr enerjisi firmaları, ülkemizde sayıca fazla olan rüzgâr enerji sistemlerinin kurulmasında önemli bir rol oynamaktadır. Rüzgâr enerjisi üzerinde projeler yürüten firmalar iş sağlığı ve güvenliği açısından sağlam işler yapmaktadır.

Rüzgâr enerjisi firmalarının müşteriler ile aralarında güvenli bir bağ oluşması, iş hukuku ve iş ahlakı bakımından çok önemlidir. Enerji ticaret platformu Maabir olarak biz de bağın oluşmasına yardımcı olmak için çalışmaktayız.

Rüzgâr enerjisi firmaları, ülkemize her bakımdan katkısı bulunan rüzgâr enerji sistemlerinin kurulmasında ve proje aşamasında dış ticaret uzmanlarımız, enerji sistemleri mühendislerimiz, elektrik elektronik mühendislerimiz gibi alanında uzman kişilerden oluşan bir ekiple birlikte büyük bir görev üstlenmektedirler.

Rüzgâr enerjisi; ülkemiz için ekonomi, enerji tasarrufu ve dış ticaret anlamında da çok önemli bir konuma sahiptir. Rüzgâr enerjisi firmaları ülkemizin dünya çapında rüzgâr enerjisi sistemlerinde ileri bir seviyeye gelmesi için titizlikle işlerini yürütmektedir.

Enerji alanında çalışmalar yapan firmaları yılların tecrübesi ile destekleyen Maabir, rüzgâr enerjisi firmalarına ihtiyaçları doğrultusunda eğitimler vermekte ve görüşmeler yapmaktadır.

Bünyemizde ülkemizin dış ticaret hacmini artıran küresel firmalar bulunduğu gibi ulusal firmalar da yer almaktadır.

Maabir olarak sektöre yeni giriş yapacak olan firmalara almaları gereken çeşitli izinler ve almaları gereken eğitimler gibi firmanın ihtiyacı olan konularda hizmetler vermekteyiz.

Potansiyel müşterilerine kısa sürede ulaşmak isteyen rüzgâr enerjisi firmaları, bu noktada dünyanın ilk ve tek enerji ticaret platformu Maabir ile işlerini büyüterek devam edebilmektedir.

Siz de Maabir’in bir parçası olarak potansiyel müşterilerinizden rüzgar enerjisi talepleri alabilir, kolaylıkla müşteri bulabilirsiniz.

Detaylı bilgi için bizimle e-posta veya telefon aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.