Maabir

DEPOLAMA TALEPLERİ

Depolama Talepleri Hakkında

Bir enerji formunun başka bir enerji formunda veya aynı formda daha sonra tekrar kullanılmak üzere saklanmasına enerji depolama denir. Günümüz dünyasında artan nüfus ile birlikte enerji ihtiyacı kısıtlı kaynaklar ile karşılanmaktadır. Bu noktada depolamanın doğru şekilde yapılması, enerji kaybının önlenmesi açısından oldukça önemlidir.

Enerji kaynakları sanayi ve medeniyetin daha fazla ilerlemesini sağlar. Enerji sistemleri, enerji kaynaklarının faydalı enerji taşıyıcılarına (benzin, elektrik, termal enerji, hidrojen) dönüştürülmesine izin vererek şirketler ve ekonomiler için önemli bir rol oynar.

Bir enerji deposunun sahip olması gereken bazı özellikler bulunmaktadır.  Bunları aşağıdaki gibi sıralamak mümkün:

 • Yüksek depolama kapasitesi
 • Şarj/deşarj verimi
 • Uzun kullanım ömrü
 • Uygun fiyat
 • Yoğun enerji içermesi (kWh/kg veya kWh/litre)
 • Minimum enerji kaybı

Enerji oldukça farklı formlarda depolanabilir. Örneğin; 

 • Kinetik enerji
 • Biyolojik depolama
 • Potansiyel enerji
 • Kimyasal depolama
 • Isıl depolama
 • Elektriksel depolama

Enerjinin boşa gitmemesi ve sürdürülebilirlik adına büyük bir öneme sahip olan depolama firmalarına büyük bir depolama talebi söz konusudur. Burada doğru firma ile çalışmak kişiler için oldukça faydalı olacaktır. 

Enerji depolama sistemleri, enerji sistemlerinde performans, dayanıklılık, enerji verimliliği, çevre yönetimi ve ekonomiyi iyileştirir. Enerji depolama özellikle enerji talebi ile enerji arzı arasındaki döngülerin desteklenmesi için kullanışlıdır.

Enerji alanında çalışan firmaların enerji depolama ile ilgili çalışmaları bulunmaktadır. Geniş bir ürün yelpazesinde çalışmakta olan depolama firmaları, yenilenebilir enerji dahil olmak üzere pek çok alanda hizmet vermektedir.

Depolama talebinde bulunan firmaların kaliteli hizmet alabilecekleri bir firmaya olan ihtiyaçları ortadadır. Aynı şekilde depolama hizmeti sunan firmalar da güven içerisinde çalışabilecekleri müşterilere ulaşma ve iletişim kurma konusunda sorunlar yaşayabilmektedirler. 

Depolama Taleplerinizde Maabir Güvencesi

Karşılıklı güven atmosferi içerisinde çalışmanın iki taraf için de sunacağı faydaların farkındayız. Bu noktada enerji sektöründeki ihtiyacın farkına vardık ve enerji sektöründe çalışan firmaların bu ihtiyaçlarına cevap vermek için uzun yıllar önce çalışmalarımıza başladık. 

Bu süreçte sayısız başarılı projeye imza attık, platformumuz bünyesinde olan firmaların pazar payını artırdık. 13 yıldır EIF Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı’nı düzenlemekteyiz. 

18 yıllık enerji sektörü tecrübesi ile Maabir.com yerel ve uluslararası alanda enerji şirketlerinin ihtiyaçlarına yönelik eğitimler ve ikili iş görüşmeleri organize etmektedir.

Enerji üretimi alanında çalıştığımız gibi depolama alanında çalışan ve depolama talepleri noktasında hizmet alacak olan firmalarla da çalışmaktayız.

Alanında uzman mühendislerden oluşan kadromuz ile ihtiyaç duyduğunuz eğitimi alabilirsiniz. Müşteri edinme noktasında Dünya’da bir ilk olan Maabir Enerji Ticaret Platformu ile çalışarak pazar payınızı geliştirebilirsiniz. 

Detaylı bilgi için e-posta veya telefon üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.